Alchemlife, Covid-19’la Mücadelede Sağlık Emekçilerine destek oldu

“Fitoterapi” biliminin tıp dünyasındaki önemi konusunda insanları bilinçlendirmeyi misyon edinen Alchemlife, aylardır yaşanan bu zorlu süreçte, pandemi hastanelerinde her gün ölümle yüzleşen ve büyük fedakarlıkla görevi başında olan doktorlara ve tüm sağlık emekçilerine destek için onların yanında yer almaya devam ediyor.

Dünyanın bilimsel Fitoterapi Lideri Alchemlife, Okmeydanı Eğitim Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Servisi’nde görev yapan ve Covid-19’la her gün temas eden Dr. Erdoğan Ağaç, Dr. Taner Yıldırmak ve ekiplerine, kendilerini koruyabilmeleri için, klinik çalışmalar sonucu etkisi kanıtlanmış pastillerden dağıttı. Nar kabuğu özütü içeren bu pastillerin 3.günde virüsü %91 oranında öldürdüğü geçtiğimiz aylarda İtalya’da yapılan bir araştırmayla da desteklendi.

 

COVID-19 salgını; bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi ve tedavi konusunda birçok yeni yaklaşımı ön plana çıkarırken, uzmanlar ilk günden bu yana koruyucu tedbirlerin önemine dikkat çekiyor. Öncelikle ağız ve boğaz bölgesinin korunması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, ağızda film tabaka oluşturarak virüsleri öldüren etkisi ispatlanmış pastillerin fonksiyonel faydasına dikkat çekiyor.


Hibya Haber Ajansı

Okunma